Lezzeti Yakala

portre-2-copy-871×1030

Yusuf Murat ŞEN

Profesör
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1992’den bu yana birçok sergi yapan Murat ŞEN 2014 yılında “Islak Kent/ Wet City” ismiyle kişisel sergisini yapmıştır.
Mehmet-ateş

Mehmet ATEŞ


Ünlü dergilerin, markaların ve restorantların yemek fotoğrafçılığında ilk aradığı isim olan Mehmet Ateş, Studio Cucina adlı stüdyosunda yemek fotoğrafçılığı alanında yarattığı düzen ile farklı yeni çalışmalara imza atmaktadır.
Erkin-Ön

Erkin ÖN


Işığın peşindeki yolculuğu boyunca çeşitli ulusal dergi ve ajanslar için çalıştı. Müzayede katalogları ve reklam projeleri fotoğrafladı. Şuan ise Sofra Dergisi’nin fotoğrafçısı olarak çalışmakta ve ağırlıklı olarak gıda sektöründen firmalar için çekimler yapmaya devam etmektedir.

Merhaba Sevgili Gastrocanlar!

İTÜ Gastronomi Kulübü olarak düzenlediğimiz Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması lezzetin tabaklara bağlı olmadığını, sokakta, metroda, tatilde kısacası her yerde karşımıza çıkan bir olgu olduğunu göstermek için başlattığımız bir yarışmadır.

Bu yarışmaya hem fotoğraf çekmeyi seven hem de gastronomi ile ilgili olan kısacası deklanşöre bastığında lezzeti yakalayabilecek herkesin katılmasını isteriz.
Katılım için yapmanız gerekenler, kulübümüzün ve dergimizin sosyal medya hesaplarını (itügastronomi ve tadimlikdergisi) takip etmeniz, katılmak istediğiniz fotoğrafı sosyal medya hesaplarınızdan (twitter, facebook, instagram vs.) #lezzeti yakala, #nelazımsacarrefoursa ve #itugastronomi etiketleri ile paylaşmanız ve son olarak lezzetiyakala@itugastronomi.com mail adresine “Emektar” konu başlığı ile fotoğrafı göndermenizdir. Kalan katılım koşulları aşağıdaki gibidir.

1. Yarışma kapsamında değerlendirilecek fotoğraflar yiyecek-içecek temalı olmalıdır.
2. Yarışma, yaş gözetmeksizin amatör/profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.
3. Her katılımcı istediği kadar fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Fakat bir katılımcının gönderdiği fotoğraflardan yalnızca biri ödül kazanabilir.
4. Fotoğrafların orijinali; JPEG formatında, çözünürlüğü 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2200 piksel olmalıdır. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf en az 2MB büyüklüğünde çözünürlüğü 150-300 dpi olmalıdır.
5. Yarışmaya katılan fotoğrafların geçerliliği için, yarışmacıların en az bir sosyal medya hesabından (facebook, instagram, twitter) İTÜ Gastronomi Kulübü’nün ve kulübümüze ait olan Tadımlık Dergisi’nin hesaplarını (@itugastronomi ve @tadimlikdergisi)  ve tabiki ödül sponsorumuz @carrefoursa hesabını da takip etmeniz gerekiyor. takip etmeleri gereklidir.
6. Yarışmaya katılırken kullanılan fotoğrafların #itugastronomi ve #lezzetiyakala etiketleri ile paylaşılması gereklidir. Aynı zamanda kullanılan fotoğrafın aslının lezzetiyakala@itugastronomi.com mailine “Emektar” konusu ile atılması gerekmektedir.
7. Yarışmanın sonuçları, 9-10 Mart 2018 tarihlerinde açıklanacaktır ve İTÜ Gastronomi Kulübü’nün 12-13-14 Mart 2018 tarihli Mutfak Zirvesi’ndeki Lezzeti Yakala Fotoğraf Sergisi’nin açılış töreninde kazananlara ödülleri taktim edilecektir.
8. Sergide yer almaya hak kazanan fotoğrafçılara KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.
9. Katılımcılar yarışmaya yalnızca kendileri adına katılabilirler. Başkası adına katılım yapılamaz.
10. Kazananlar ödüllerini teslim alırken, kişisel bilgilerinin doğruluğunu ispatlamak amacıyla nüfus cüzdanını ibraz etmelidir.
11. Fotoğrafların sadece çeken kişiye ait olması ve daha önce hiç bir sitede yayınlanmamış olması gerekmektedir. Yarışmamıza gönderdiğiniz fotoğraf ticari amaçla kullanılmışsa ya da daha önce bir yarışmaya aynı fotoğrafın gönderildiği saptanırsa fotoğraf otomatik olarak diskalifiye edilecektir.
12. Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez veya iade edilemez.
13. Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında dijital manipülasyon yapılamaz.
14. Yarışmaya katılan fotoğrafın üzerinde imza niteliği taşıyan (isim vb.) yazıların ve sembollerin bulunması durumunda, fotoğraf değerlendirmeye alınmayacak ve sergide yer alamayacaktır.
15. Şiddet ve pornografik unsurlar içeren fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
16. Yarışma sonunda kazananların isimleri, İTÜ Gastronomi Kulübü tarafından dilediği yazılı ve dijital mecrada (internet, dergi, pop malzemesi vs.) reklam ve tanıtım amaçları için süresiz olarak, dilediği zaman ve şekilde kullanılabilir.
17. Sergi için seçilen fotoğraflar, fotoğrafçıların ve fotoğrafların isimleri ile birlikte internet sitemiz olan www.itugastronomi.com adresinde yayımlanacaktır.
18. İTÜ Gastronomi Kulübü, hile yapan katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar.
19. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
20. Yarışmaya katılan herkes yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılır.
21. Son başvuru tarihi 08 Mart 2018’dir. Kaçırmayın, lezzetle kalın!

Lezzeti Yakala 2017

Lezzeti Yakala 2015

Lezzeti Yakala 2014

Lezzeti Yakala 2016

Geçmiş Yıllardan Kareler